Xiaomi Mi NoteBook Pro X, cep yakacak fiyatla geliyor!

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi, dizüstü bilgisayar ve diğer giyilebilir ürünleriyle artık piyasada söz sahibi. Hemen hemen her kategoride başarı yakalayan üretici, şimdi ise premium özellikli yeni Mi NoteBook Pro X dizüstü bilgisayarını duyurmaya hazırlanıyor.

Xiaomi’nin yeni dizüstü bilgisayarı daha önce çeşitli sızıntılarıyla gündeme gelirken, şimdi ise yayınlanan teaser ile daha fazla detayı ortaya koyuyor. Son paylaşılan resimlere ve bilgilere göre Mi NoteBook X Pro, şirketin bugüne kadar ki en pahalı bilgisayarı olacak.


Xiaomi Mi Pad 6 geliyor! İşte sevindiren detay

Xiaomi Mi Pad 6 geliyor! İşte sevindiren detay

Xiaomi, yeni akıllı tablet modeli Mi Pad 5’in tanıtımına hazırlanırken Mi Pad 6 ile ilgili bazı özellikler sızdırıldı.

Mi NoteBook X Pro, yüksek fiyat etiketine sahip olacak

Xiaomi tarafından yayınlanan reklam afişlerine göre Mi NoteBook X Pro, yaklaşık 10.000 yuan fiyat etiketiyle gelecek. Dolar bazında hesapladığımızda ise bu rakam 1.545 dolar civarlarına denk gelmektedir.

Donanım özellikleri açısından ise Mi NoteBook X Pro; Intel işlemcili ve ayrı NVIDIA grafikli bir oyuncu modeli olarak konumlandırılacak. Mevcut bilgilere göre bu, gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisini destekleyen GeForce RTX 3050 Ti ekran kartıyla donatılacak.

Şu anda bu bilgisayarın teknik özellikleri hakkında başka bir bilgi bulunmuyor. Ancak yayınlanan resimlere göre NoteBook X Pro’nun yan tarafında üç bağlantı noktası yer alacak. Bunlar; USB Type-C, USB Type-A ve tam boyutlu HDMI’dan oluşacak.

Bellek tarafında ise Xiaomi’nin yeni dizüstü bilgisayarı, LPDDR4X-4266 RAM ile desteklenecek. Ayrıca şirket yenilikçi bir metal kasa ve üst düzey görsel deneyim sunacak OLED ekrana da yer verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir