Warner Bros. dijital platformu için müjdeyi verdi!

HBO Max platformunun 2022 yılında en hareketli dönemlerini yaşayacağı düşünülüyor. Ortaya çıkan yeni açıklamalara göre Warner Bros şirketinin hedefinde 2022 yılı için 10’un üzerinde HBO Max özel içeriği yapmak yer alıyor. Aynı zamanda şirket 2021 yılı içerisinde çoğu büyük yapımı HBO Max’e duyurdu.

Yayınlanan ve yayınlayacağı büyük içerikler arasında The Matrix 4, The Suicide Squad, Mortal Kombat ve Godzilla vs Kong yer alıyor. Bu filmlerin dışında daha 15’in üzerinde film HBO Max‘te yer alacak. Şirketten gelen bir diğer açıklamalara göre bu stratejinin akıbeti konusunda çeşitli detaylar sunuldu.


HBO Max reklam destekli abonelik paketini duyurdu

HBO Max reklam destekli abonelik paketini duyurdu

ABD merkezli dijital yayın platformu HBO Max çok yakında reklam destekli ve nispeten daha uygun fiyatlı bir abonelik paketi yayınlayacağını duyurdu.

Şirket yöneticilerine ileriye dönük sürüm stratejisi soruldu

AT&T‘nin bu haftaki ikinci çeyrek kazanç çağrısı sırasında şirket yöneticilerine pandemi sürüm modelinin özellikle de tiyatrolarla ilgili olarak daha kalıcı ve ileriye dönük sürüm stratejisini nasıl şekillendireceği soruldu. Godzilla vs Kong‘un 463 milyon dolarlık gelire ulaşan başarısından bahseden WarnerMedia CEO’su Jason Kilar, “Sinema filmi formatı kesinlikle önemli olmakla birlikte şirket tüketicilerin verdiği tepki konusunda daha iyi hissediyor.” dedi.

Warner Bros, HBO Max için en az 10 filmin yapımcılığını üstlenecek

Kilar, Warner Bros.‘un yayınladığı gün HBO Max‘te gösterime girecek 10 filmin yapımcılığını üsteleneceğini de belirtti. Bu 10 yapımın hangi başlıkları içereceği henüz belli olmasa da karar pandeminin WarnerMedia‘nın ileriye dönük film yayınlarını ele alma şeklini önemli ölçüde etkilediğini gösteriyor. Ayrıca Kilar, şirketin geçmişteki bir film gösterim stratejisine geri dönmeyi planlamadığını da açıkça belirtti.

Bu yılın başlarında Warner Bros.‘un 2021 ve 2022 film sergisi için Cineworld ile çok yıllı bir anlaşmaya vardığında daha önce duyurulduğu gibi Kilar sinema pencerelerinin 45 gün olacağını doğrulamıştı.

WarnerMedia bu yılın başlarında 2021 film listesinin aynı gün yayın ve sinema gösterim modeli altında piyasaya sürüleceğini duyurduğunda önemli bir tepkiyle karşı karşıya kaldı. Bu konuda özellikle tiyatrolar hiç memnun olmadı. Hatta uygulanacak strateji yönetmenler Christopher Nolan ve Denis Villeneuve dahil olmak üzere yaratıcıların kendileri tarafından da eleştiri aldı. Bunun yanında kazanç çağrısı sırasında Kilar sektörün gelişmeye devam edeceğini söyledi.

Kilar, “Bu endüstrinin gelişmeye, sadece tüketiciler ve hayranlar için değil aynı zamanda iş ortaklarımız için de işe yarayan şekillerde yenilik yapmaya devam ettiğini göreceksiniz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir