Vin Diesel, Hızlı ve Öfkeli finali için tarih verdi

İlk kez 2001 yılında izleyici ile buluşan, aksiyon ve araba yarışı konseptinin birbirine harmanlanması ile kısa sürede dünya genelinde büyük bir hayran kitlesine ulaşan Hızlı ve Öfkeli serisi, çekilecek iki film sonrası hayranlarına veda ediyor.

Küresel pandemi nedeni ile daha önce defalarca ertelenen serinin dokuzuncu filmi, sonunda vizyona girdi. Koronavirüse rağmen başarılı bir gişe başlangıcı da yapan filmin başrol oyuncularından Vin Diesel, Hızlı ve Öfkeli 10 ve 11’in çekimlerine ne zaman başlanacağına dair kesin bilgiler verdi.


Hızlı ve Öfkeli 9 filminden yeni fragman geldi

Hızlı ve Öfkeli 9 filminden yeni fragman geldi

Pandemi nedeniyle daha önce defalarca ertelenen fenomen film serisi Hızlı ve Öfkeli 9’dan yeni fragman geldi. Yayınlanan fragman, filmle ilgili birçok iddiayı da doğruluyor.

İki bölümden oluşan bir final bekleniyor

Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame yapımlarında olduğu gibi birbirinin devamı şeklinde olması beklenen iki filmin çekimlerine önümüzdeki yıl başlanacak. Regal ile geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda konu ile ilgili kesin ifadeler kullanan Vin Diesel, ” 2022 yılı Ocak ayında serinin finali olan Hızlı ve Öfkeli 10 ve 11’i yapmaya başlıyorum” dedi.

Filmlerin vizyona giriş tarihi ise şu an için net değil. Daha önce Universal Pictures yetkililerinden gelen bilgilere göre Hızlı ve Öfkeli 10, 2022 yılında vizyona girecekti, ancak serinin dokuzuncu filminin pandemi nedeni ile defalarca ertelenmesinin ardından bu ihtimal artık mümkün görünmüyor. Zira geçtiğimiz günlerde Vin Diesel’in Hızlı ve Öfkeli’nin 2024 yılında son kez izleyiciler ile buluşacağını açıklaması da bunu destekler nitelikte.

Serinin hayranlarının belki de en çok istediği şey ise şüphesiz Paul Walker’ın son iki film ile geri dönmesi gibi görünüyor. Hatırlanacağı üzere oyuncu 2013 yılında Hızlı ve Öfkeli 7 filminin çekimleri sırasında arkadaşı ile geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti. Bunun üzerine filmin yapım ekibi, filmin kalan kısmında Walker’ın kendisine fazlası ile benzeyen kardeşini oynatmıştı. Bunun için de özel bir efekt teknolojisi kullanılmıştı.

Şu an için ne yapım ekibinden ne de oyunculardan bu yönde bir açıklama maalesef gelmedi. Ancak yapım ekibinin hayranların isteği doğrultusunda bir özel efekt teknolojisi kullanılarak filmin belli bir bölümünde oyuncuyu tekrardan geri getirmesi bizim için hiç de sürpriz olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir