Twitter, alışveriş özelliğini test ediyor: İşte ilk görüntüler

Twitter, alışveriş için de iyi bir adres olmak istiyor. Pek çok sosyal medya şirketi e-ticaret için büyük adımlar atalı uzun zaman oluyor. Örneğin, Instagram ve Facebook bu konuda oldukça başarılı. Markaların dijital ‘mağazaları’ sayesinde platformlar kullanıcıların oldukça ilgisini çekiyor. Benzer bir adım Twitter’dan da geliyor.


Instagram profesyonel hesaplar için yeni özelliğini tanıttı

Instagram profesyonel hesaplar için yeni özelliğini tanıttı

Instagram, Reels ve Canlı videolar için istatistik özelliğini açıkladı. Bu şekilde profesyonel hesaplar ayrıntılı verilere ulaşacak.

Twitter alışveriş özelliği şu anda sadece ABD’de

İnsanların düşüncelerini sınırlı karakterlerle paylaştığı bir yer olarak ün kazanan platformdan yeni bir açıklama geldi. Açıklamaya göre, ABD’de kullanıcıların bir uygulama içi tarayıcı aracılığıyla ürün alışverişi yapmalarına ve satın almalarına olanak tanıyan bir özelliği test ediyor.

Twitter alışveriş özelliği

Twitter, kullanıcıların normalde bir mağazanın sitesinde olduğu gibi ürünleri satın alacaklarını açıkladı. Shop Module olarak isimlendirdikleri araç, işletmelerin ürünlerini Twitter profillerinin en üstünde öne çıkarmalarını sağlıyor. Apple cihazlarıyla ABD’de Twitter’ı kullananlar, satışa sunulan ürünleri görebilecek.

Twitter alışveriş özelliği

Twitter yöneticilerinden Bruce Flack konu hakkında bir açıklama yaptı. Flack, “Bu pilot uygulamayla ilgili, duyarlı ve konuşkan kitlemizin, tuttuğunuz spor takımından yeni bir forma gibi duygusal olarak yüklü ürünlere veya kalıcı etki sağlayan ürünlere nasıl tepki verdiğini keşfedeceğiz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir