TikTok yükleyene Spotify Premium ücretsiz! Nasıl alınır?

Günümüzde Instagram’ın en büyük rakibi olan ve her geçen gün büyümeye devam eden TikTok’tan kullanıcıları sevindirecek bir işbirliği haberi geldi. Başta Türkiye olmak üzere aralarında İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Polonya’nın bulunduğu birçok ülkedeki TikTok kullanıcıları, Spotify Premium’a üç veya dört ay boyunca ücretsiz sahip olabiliyor.


Biden, TikTok temyiz başvurusunun reddini istedi

Biden, TikTok temyiz başvurusunun reddini istedi

ABD’de TikTok ve ByteDance platformunun erişimine yönelik bir dizi yasaklama emri yeni başkan yönetimi tarafından kaldırılıyor.

Ücretsiz Spotify Premium hesabı nasıl alınır?

Tabi bu fırsattan yararlanmak için bazı şartları karşılayabiliyor olmanız gerekiyor. Söz konusu kullanıcıların yaşının 18 veya daha büyük olması gerekirken, daha önceden Spotify Premium’a abone olmamaları da gerekmekte. Yani daha önce Premium hesaba sahip olmadıysanız ve yaş kriterini karşılıyorsanız, üç ay boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

TikTok Spotify

1 – ) TikTok uygulamasına giriş yapın ve ödüller sekmesindeki arama bölümüne “Spotify” yazın.

2 – ) Çıkan sonuca tıkladığınıza size özel bir kod oluşturulduğunu göreceksiniz. Bu kodu Spotify uygulamasına girerek, üç ay boyunca Premium’un tadını ücretsiz çıkarabilirsiniz.

Kampanya 12 Temmuz – 25 Temmuz 2021 tarihleri arasında geçerli, yani 25 Temmuz’dan sonra verilen bu promosyon kodlarını kullanmak mümkün olmayacak.

Kısa biçimli video paylaşım uygulaması ve önde gelen müzik akışı platformu, bu sabah Digital Music News ile paylaşılan resmi bir sürümde teklifi açıkladı. Söz konusu ülkelerdeki TikTok kullanıcıları, 18 yaş ve üzerinde olmaları ve “önceden Spotify Premium’a abone olmamaları” koşuluyla, teklifi etkinleştirmelerini sağlayacak “benzersiz bir kod” almalıdır. Promosyon, Apple Music’in TikTok kullanıcılarına dört aylık ücretsiz bir deneme sunmasından yaklaşık yedi ay sonra geldi.

Bu uygun taraflar, “Sizin İçin” ve “Keşfet” sayfalarından, “Ben” sekmesindeki bir profil simgesi aracılığıyla veya hatta TikTok’ta “Spotify” araması yaparak söz konusu benzersiz koda erişebilir, belge ilerler. Bununla birlikte, TikTok odaklı Spotify Premium ücretsiz deneme süresinin (üç veya dört ay) kişinin ülkesine bağlı olacağı ve Stockholm merkezli şirketin bu yılın başlarında Avrupa’da birden fazla abonelik planının maliyetini artırdığı yinelenmeye değer.

Referans olarak, Spotify’ın 2021’in ilk çeyreğinde kazanç dağılımında bildirdiği 356 milyon aylık aktif kullanıcının (MAU) yüzde 34’ü, hizmetin 158 milyon Spotify Premium hesabının yüzde 40’ına ev sahipliği yapan Avrupa’da yaşıyordu. Ve Bloomberg’e göre, Eylül 2020’nin sonlarında, ortalama İngiliz TikTok kullanıcısı uygulamada günde 66 dakika harcadı ve uygulamayı 24 saatte 13 kez açtı. Norveç’in 1,2 milyon TikTok kullanıcısının her biri platformda günde ortalama 74 dakika harcadı, aynı kaynak, Fransa’da 11 milyon MAU, Almanya’da 10,7 milyon MAU ve İtalya’da 9,8 milyon MAU’ya karşılık verdi.

TikTok Spotify

Kısa sürümde yer almayan, Spotify ve TikTok arasındaki daha geniş, çapraz tanıtım ortaklığıyla ilgili ayrıntılar, ikincisi Benee ve Hoobastank gibi sanatçıların ticari başarısında önemli bir rol oynadı. Ayrıca, TikTok trendleri bazı eylemlerin büyük marka anlaşmalarını güvence altına almasını sağladı ve dünün yıldızlarının yeni hayranlar bulmasına yardımcı oldu – desteği büyük maaş günleri için zemin hazırlamış olabilir.
Spotify ortaklığına yaptığı açıklamada, TikTok’un Avrupa için büyüme başkanı David Nunez şunları söyledi: “TikTok, insanların platformda içerik oluşturma ve içerikle etkileşime girme biçiminin merkezinde yer alan müzikle, sesli, sürükleyici bir deneyimdir. Spotify Premium ile bu teklifi topluluğumuza getirmekten ve onların TikTok’ta tanıdıkları sanatçılardan ve parçalardan daha fazla keyif almalarına yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Kısa süre önce ByteDance’in Çinli düzenleyicilerle görüştükten sonra TikTok halka arz planlarını rafa kaldırdığı ve Triller’ın TikTok’a karşı çokça duyurulan davası resmen Teksas’tan Kaliforniya’ya transfer edildiği ortaya çıktı. Ve yaklaşık bir hafta önce Spotify, Apple M1 işlemcilerle uyumluluğu test etmek için Mac uygulamasını bir beta ile donattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir