Telefon pazarından çekilen LG, tarihi zirveyi gördü

Akıllı telefon pazarından geçtiğimiz aylarda tamamen çekilen LG, bu durumdan olumsuz etkilenmedi. Aksine LG, 2021 yılının ikinci çeyreğinde geliri ile tarihi zirveyi gördü. Firma, geçtiğimiz yılın aynı çeyreğine kıyasla gelirini yüzde 48,4 oranında artırdı. Böylece marka, en yüksek üç aylık gelirine elde etmiş oldu.


Xbox Series S daha cazip hale geldi: İşte fiyatı!

Xbox Series S daha cazip hale geldi: İşte fiyatı!

Xbox Series S fiyatı daha da cazipleşiyor. Microsoft’un uygun fiyatlı oyun konsolu, 3.500 TL bandının altındaki fiyatıyla satışta.

Kar edemediği için telefon üretimini durduran LG, geliri ile kendi rekorunu kırdı

LG’nin yılın ilk üç ayında elde ettiği faaliyet karı, 971 milyon dolar olarak kayda geçti. Bu rakam ise geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 65,5 artış anlamına geliyor. Markanın yüzde 48,4 artan geliri ise 15 milyar dolar oldu.

LG geliri 2021 yılının ilk çeyreğinde ulaştığı seviyeyle, son 12 yılın ikinci en yüksek derecesi oldu. Diğer yandan 971 milyon dolar olan faaliyet karı ise son 12 yılın zirvesinde yer aldı. Şirket, iş birimlerinin, departmanlarının özel performansını ise açıklamadı. Ancak bu bilgilerin de ay içinde paylaşılması gerekiyor

Güney Koreli kaynakların tahminine göre LG, gelirindeki artışı televizyonlarına ve klimalarına borçlu. Şirketin televizyon ve klima ürünlerine güçlü bir talep olduğu öne sürüldü. Ayrıca kar getirmeyen telefon üretiminin durması da bu kazançlı tablonun ortaya çıkmasında pay sahibi.

LG telefon pazarından çekilmeseydi birden fazla model ile karşımıza çıkacaktı

Tanınmış teknoloji ajanlarından Evan Blass, Koreli üreticinin üzerine çalıştığı akıllı telefonları Google Play Console listesinde keşfetmişti. Bu listede; LG Velvet 2 Pro, Stylo 7, K33 ve K35 modelleri yer alıyor. Ancak bunlardan Velvet 2 Pro’nun piyasaya sürüldüğü ve sadece şirket çalışanlarına satıldığı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir