Samsung bu kez iddialı! Exynos 2200 işlemciden ilk detaylar

Exynos işlemciler nedeniyle Avrupa pazarında eleştiri yağmuruna tutulan Samsung, kullanıcılara daha iyi bir kullanım deneyimi için çalışmalara başladı.

AMD ile ortaklık sürecine giren Samsung, Exynos 2200 modelinde RDNA2 teknolojisinden yararlanacak.


Android 12 Beta 3 bünyesindeki bütün yenilikler

Android 12 Beta 3 bünyesindeki bütün yenilikler

Android 12 Beta 3 ile sunulan tüm seçenekleri bir araya getirdik. Yanı sıra destekleyen telefonları da en altta bulabilirsiniz.

Samsung, Exynos 2200 konusunda oldukça iddialı

Unpacked 2021 etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni işlemci grafik performansı konusunda oldukça iddialı. AMD RDNA2 ile geleceği bilinen yeni işlemcinin 4LPP (4nm, Low Power Plus) teknolojisi ile üretileceği sızıntılararasında yer alıyor.

Exynos 2200 özellikleri sızdırıldı

Pamir kod adıyla piyasaya sürülecek olan işlemci performans konusunda rakibi Qualcomm Snapdragon 895‘e meydan okuyacak. Cortex X2 çekirdeğe sahip olacağı düşünülen işlemci ortalama yüzde 30 performans artışıyla karşımıza çıkacak.

RDNA2 Voyager grafik arabirimi, yeni nesil Adreno grafik arabirimine yakın sonuçlar ile dikkat çekiyor. Sızıntılara göre Snapdragon 895 işlemci de 4LPP teknolojisi ile üretilecek. Her iki işlemcinin de performans konusunda beklentileri fazlasıyla karşılayacağı tahmin ediliyor.

Exynos 2200 işlemcinin GFXBench Manhattan 3.1 skoru sızdırıldı. 181.8 FPS ile dikkat çeken işlemci, 120 FPS alan  Apple A14 Bionic’ten yüzde 50 daha yüksek performansa sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir