Overwatch nihayet beklenen desteğe kavuşuyor

Battle.net, Overwatch için sunduğu yeni güncelleme ile birlikte oyuncuların dört gözle beklediği desteğini nihayet sunuyor. Oyunun yapım şirketi Blizzard Entertainment, Nintendo Switch, PlayStation 4, PC ve Xbox One arasında çok oyunculu oynamayı mümkün kılacak platformlar arası oynanışı oyuna getiriyor.

Oyun geliştiricisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Overwatch’daki çapraz oyunun Blizzard‘ın çevrimiçi çok oyunculu altyapısı Battle.net’in en son güncellemesi tarafından destekleneceğini ifade etti. Overwatch yeni güncelleme ile beraber ayrıca PlayStation 5 ve Xbox Series X’te geriye dönük uyumluluk ile oynanabilecek.


NVIDIA’nın Refleks teknolojisi Overwatch’a geliyor

NVIDIA’nın Refleks teknolojisi Overwatch’a geliyor

NVIDIA’nın gecikme azaltma teknolojisi Overwatch’a geliyor. Yeni güncelleme ile NVIDIA’nın gecikme azaltıcı Refleks teknolojisi, PTR’ de mevcut olacak.

Çapraz oyun betası yakında başlayacak

Overwatch’ın çapraz oyun özelliğini kullanabilmek için oyuncuların bir Battle.net hesabına sahip olması ve bunu PlayStation, Switch veya Xbox’taki konsol hesaplarına bağlaması gerekiyor. Küresel güncelleme ayrıca farklı bölgelerden (Çin hariç) Battle.net arkadaş listelerini bir listede birleştiriyor.

Overwatch

Blizzard konuyla alakalı yaptığı açıklamada “böylece oyuncuların artık sadece diğer taraftaki arkadaşlarla oynamak için Battle.net’te bölge değiştirmesi gerekmiyor” dedi.

Blizzard ayrıca Overwatch için çapraz oyun desteğinin çapraz ilerleme anlamına gelmeyeceğini belirtti. Yani yeni güncelleme ile birlikte oyunda seviyeniz ve kozmetikleriniz platformlar arasında taşınmayacak.

Çapraz oyun tüm Overwatch oyun modlarında mevcut olacak. Ancak Blizzard oyunun Rekabetçi Modu’nda çapraz oynamanın nasıl çalıştığını sınırlandıracak. Konsoldaki oyuncular birbirleriyle eşleştirilecek, PC oyuncuları ise sadece rekabetçi modda oynarken diğer PC oyuncularıyla eşleştirilecek.

Overwatch oyuncuları çapraz oynamayı devre dışı bırakabilecekler. Ancak yalnızca devre dışı bırakan diğer oyuncularla eşleştirilecekler. Ek olarak bu durumun mevcut maç havuzunu azaltacağını belirtelim.

SDNShiftdelete.net

Blizzard, Nintendo Switch, PlayStation, PC ve Xbox’ta Overwatch’ın çapraz oyun betasının “yakında” başlayacağını açıkladı. Oyun direktörü Aaron Keller, Çarşamba günü yukarıda izleyebileceğiniz bir geliştirici güncelleme videosunda çapraz oyun hakkında ek ayrıntılarda paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir