Nintendo Switch OLED tanıtıldı! İşte özellikleri

Sekizinci nesil konsol savaşlarına iyi bir başlangıç yapamayan Nintendo, Wii-U ile kötü bir başlangıç yaptı. Rakipleri PlayStation 4 ve Xbox One‘ın karşısında ezilen konsol, ne yazık ki döneminin ötesindeki fikirlerini mevcut teknolojik imkanlarla buluşturamadı. Yarışın dışında kalan Japon oyun devi, 2017 yılına kadar dönüş yapamadı.

2017 yılında hızlıca dönüş yapan şirket, Nintendo Swtich adını verdiği el konsolunu piyasaya sürdü. Tasarımı ve özel oyunlarıyla dikkat çeken konsol, kısa süre içerisinde ciddi satış başarısı elde etti. Bir yandan Switch 2 iddiaları gündemdeyken şirket bombayı patlattı. Nintendo Switch OLED tanıtıldı.


Nintendo’nun açtığı davada şaşırtan sonuç

Nintendo’nun açtığı davada şaşırtan sonuç

Nintendo tarafından korsan bir site olan RomUniverse’ye karşı açılan dava sonuçlandı. Nintendo’ya yapılacak ödeme ise şaşırttı.

Nintendo Switch OLED yeni ekranla geliyor

Sürpriz bir şekilde tanıtılan Nintendo Switch OLED, bir önceki modele kıyasla biraz hayal kırıklığı yaratıyor En dikkat çeken geliştirmeyi ekran tarafında yapan konsol, 62 inç IPS yerine 7.2 inç OLED bir panel kullanıyor. 1280×720 HD çözünürlüğe sahip olan yeni konsol, sahip olduğu istasyon sayesinde çözünürlüğü Full HD yapabiliyor.

SDNShiftdelete.net

Söylentiler Switch‘in işlemci tarafında da yeniliklere sahip olacağını gösteriyordu. Ancak cihazın içinde standart model ile aynı NVIDIA Tegra işlemciyle geliyor. Bağlantı istasyonunda yenilikler yapan Nintendo Switch OLED, ekstra olarak stand, ethernet girişi ve gelişmiş ses sağlıyor.

Ne yazık ki söylentilerin aksine 4K modu bu konsolda yer almıyor. Nintendo OLED ekranlı Switch’in orijinali ile aynı pil ömrüne sahip olacağını açıkladı. Yani kullanıcılar 9 saate kadar oyunun tadını çıkaracak. Orijinale kıyasla biraz daha ağır olan Nintendo Switch OLED, 8 Ekim tarihinde raflardaki yerini alacak. Fiyatı ise 350 dolar olacak.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Orijinal versiyon ile aralarında ciddi bir fark olmamasına rağmen, daha fazla para verip OLED almak mantıklı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir