Netflix’in Android sürümü beklenen güncellemeye kavuşuyor

Netflix, Android kullanıcıları için kısmen indirilmiş içerikleri görüntülemelerine izin veren yeni bir özellik sunacak. Güncellenen uygulama ile birlikte gelecek yeni özellik, içeriği hızlı bir şekilde indirmeye yönelik sabırsız olan kullanıcıları hedefliyor.

Bugünden itibaren, mobil cihazlarda ve tabletlerde sürüm 7.64 ve üzeri Android kullanıcıları, indirmeleri tamamlanmadan Netflix şovlarını ve filmlerini izleyebilecek.


Netflix orijinal dizisi Atiye’nin final sezonu yayınlandı

Netflix orijinal dizisi Atiye’nin final sezonu yayınlandı

Atiye final sezonuyla Netflix kütüphanesinde yerini aldı. Şengül Boybaş’ın kitabından uyarlanan dizi, 3. sezonuyla izleyiciye veda etti.

Özellik ‘yakında’ iOS‘ta da test edilecek

Yeni gelen güncelleme öncesinde bir içeriği indirmek isteyip görüntüleyebilmek için bir cihaza indirilmesinin tamamlanması gerekiyordu. Bu durum Wi-Fi bağlantısının hızına bağlı olarak kimi zaman dakikalar kimi zaman saatler sürebiliyordu. Ancak kısmi indirme sayesinde, indirilen veri kadar içerik izlenebilmesi, sabırsız kullanıcıların veya havaalanında uçağa binmeden indirme yapmak isteyen gibi kullanıcıların işini büyük ölçüde kolaylaştıracak.

kısmi indirme

Kısmi indirme şimdilik Android mobil ve tablet cihazlarla sınırlı olacak. Ancak Netflix, önümüzdeki aylarda bu özelliği iOS’ta da test edeceğini belirtti. Buna ek olarak şirket, Şubat ayında Android kullanıcılarına sunulan ve önerilenleri izleme geçmişine göre otomatik olarak indiren “Sizin için İndirlenler” özelliğinin “yakında” iOS üzerinde test edileceğini açıkladı.

iOS kullanıcıları 2019’da kullanıma sunulan ve bir kullanıcının izlediği dizinin bir sonraki bölümünü indiren “Akıllı İndirmeler“e kendi ayarlarında erişebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir