Market zinciri 750 bin çalışanına telefon verecek

Büyük şirketler sık sık çalışanlarına gündelik iş hayatında kullanacakları ürünleri tedarik ediyor. Bu durum elbette teknolojik ürünleri de kapsıyor. Ancak pek çok şirket, telefon ve bilgisayar gibi ürünleri sadece iş nedeniyle ihtiyaç duyan çalışanlara ya da üst düzey yöneticilere veriyor.

ABD‘li süper market zinciri Walmart, bu durumu değiştirerek herkesi şaşırtmayı planlıyor. Şirket son yaptığı açıklama ile 750 bin çalışanına ücretsiz şekilde Samsung Galaxy XCover dağıtacağını duyurdu.


Samsung’dan çoklu kablosuz şarj cihazı geliyor: İşte detaylar

Samsung’dan çoklu kablosuz şarj cihazı geliyor: İşte detaylar

Apple’ın AirPower başarısızlığından sonra Güney Koreli şirket Samsung’dan çoklu kablosuz şarj cihazı hamlesi geldi.

Walmart çalışanlarına dayanıklılığı ile öne çıkan telefon verecek

Geçtiğimiz günlerde yeni bir açıklama yapan Walmart, çalışanları dahil herkesi şaşırttı. Personellerinin ihtiyaçlarını karşılamak ve işle ilgili konularda organizasyonu sağlamak isteyen şirket ücretsiz telefon dağıtma kararı aldı. [email protected] isimli bir uygulama piyasaya süren şirket, günlük görevleri basitleştirmek, daha iyi hizmet etmek ve iş dışındaki yaşamı planlamak için çalışanların bu uygulamayı kullanmasını istiyor.

walmart

Proje için dayanıklılığı ile ön plana çıkan Samsung Galaxy XCover‘ı tercih eden Walmart, iş gücünün yarısından fazlası olan 750 bin kişiye bu telefondan verecek. Şu anda 499 dolar perakende fiyatı olan telefon için, yaklaşık 369 milyon dolar ödenecek. Anlaşma gereği Samsung telefonla beraber ücretsiz kılıf ve 1 yıllık koruma planını da ücretsiz sunacak.

Güvenlik endişelerine de neden olan bu durum için açıklama yapan Walmart, konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamaya göre şirketin kişisel verilere erişimi olmayacak ve uygulama yalnızca mesai saatleri içerisinde aktif olacak. Personel ücretsiz verilen telefonu gönül rahatlığıyla kişisel ihtiyaçlar için kullanılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir