LG’den kirli havayı temizleyen PuriCare yüz maskesi

Koronavirüs pandemisi tüm dünyaya yayıldığından beri maske takmak bir zorundalık haline geldi. Maskeler her ne kadar koruyucu görev üstlense de nefes alışverişi ve rahat olmaması bizleri biraz etkili kullanmamaya itiyor. Bu yüzden birçok insan maskeleri çenesine ya da koluna takıyor. LG bu şikayetleri göz önünde bulundurmuş olacak ki PuriCare adını verdiği yüz maskesini duyurdu.


Telefon pazarından çekilen LG, yerini iPhone’lara bırakacak

Telefon pazarından çekilen LG, yerini iPhone’lara bırakacak

LG, akıllı telefon pazarından tamamen ayrıldı. Şirketin fiziksel mağazalarında Apple ile anlaşma yaptığı ortaya çıktı.

PuriCare günlük hayatta rahat bir kullanım sunacak

LG‘nin yeni PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyicisi soluduğunuz havayı temizlemeye yarıyor. Ancak yalnızca bununla da kalmayıp aynı zamanda günlük hayatta rahat bir kullanım vaat ediyor.

LGden kirli havayı temizleyen puricare yüz maskesi

LG, yüz maskelerinin bir zorunluluk olmakla birlikte gözlüklerin buğulanması, çenenin terlemesi ve nefes alırken hava akışının kısıtlanması gibi rahatsızlıklara neden olabildiğini söylüyor. Bu nedenle yalnızca güvenlikle kalmayıp aynı zamanda duyulan rahatsızlıkları en aza indiren bir ürün yapmaya karar verdi. Sonuç şirketin sadece geleneksel maskelerden daha iyi olmayıp ayrıca önyükleme için şık göründüğünü iddia ettiği yeni bir kişisel hava çözümü oldu.

LG PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyicinin beta modelinde daha küçük, daha hafif ve daha verimli bir motor dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmelerle geliyor. LG bir basın açıklamasında yeni maskelerinin hafif tasarımlarının gün boyunca giymeyi kolaylaştırdığını söyledi.

Sadece 94 gram ağırlığında ve iki saatte şarj olan 1.000 mAh bataryası ile sekiz saate kadar rahatça kullanılabiliyor. Şirket PuriCare‘in şık ve ergonomik tasarımının burun ve çene çevresindeki sızıntıları en aza indirerek saatlerce sıkı ve rahat bir conta görevi gördüğünü sözlerine ekledi.

VoiceON teknolojisi sayesinde konuşurken maskeyi çıkartmak zorunda değilsiniz

Maske tarafından oluşturulan rahatsızlıkları en aza indirmek PureCare‘in sunduğu tek avantaj değil. LG PureCare, VoiceON teknolojisiyle güçlendirilmiş dahili bir mikrofon ve hoparlör içeriyor. Böylece kullanıcının bir konuşmayı sürdürebilmesi için maskeyi aşağı çekmesini ya da sesini yükseltmesini gerektirmiyor.

Teknoloji kullanıcının ne zaman konuştuğunu algılıyor ve hoparlör aracılığıyla sesini yükseltiyor. Böylece dinleyiciler her kelimeyi duymak için zorluk çekmiyor.

Cihaz Ağustos ayında Tayland‘da tanıtılacak ve diğer pazarlarda piyasaya sürülmesi için düzenleyici onayı bekleyecek. Henüz bir fiyatlandırma da açıklanmadı.

Sizler LG‘nin PuriCare maskesi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir