iPhone 12 ve 12 mini DxOMark testinde! İşte sonuç

Telefonların kamera performansını ölçmesiyle popüler olan DxOMark, bu kez Apple’ın yeni cihazlarını mercek altına aldı. iPhone 12 ve 12 mini ön kamerası için DxOMark puanı belli oldu. Telefonların aldığı skor ise beklentileri aşamadı. Hatta cihaz, Samsung Galaxy Note 10 Plus’ın arkasında kaldı.


Samsung, Xiaomi ve Apple’ı tahtından etmeye geliyor

Samsung, Xiaomi ve Apple’ı tahtından etmeye geliyor

Pandemi sürecinde kablosuz kulaklara talep artmaya devam ediyor. İşte Counterpoint Research tarafından yayınlanan ilk çeyrek raporları.

iPhone 12 ve 12 mini ön kamerasıyla Galaxy Note 10 Plus’ın gerisinde kaldı

Yeni iPhone ailesinin ön kamerası, teknik özellikleri bakımından birbirinden farklı değil. DxOMark’ın testine göre de iPhone 12 serisindeki cihazların ön kameraları aynı. Hem Pro ve Pro Max hem de temel ve mini modelleri testten 98 puan aldı.

Diğer yandan testin detayları da serideki telefonlar ön kamerasında fark olmadığını gösteriyor. iPhone 12 ve 12 mini DxOMark puanı fotoğraf için 101 olurken, video değerlendirmesinde 93 oldu. Bu sonuçlar da Pro ve Pro Max modelleri için aynıydı.

Güncel iPhone modellerinin test sonuçları beklentilerin üzerine çıkamadı. Telefonlar, Samsung Galaxy S21 ailesinden sadece temel modeli geçti. Aynı zamanda iPhone 12 ailesi, Samsung Galaxy Note 10 Plus gibi eski nesil bir cihazın arkasında kaldı. Note 10 Plus, DxOMark’ın ön kamera testinden 99 puan almıştı. Ayrıca S21 Ultra’nın  Exynos’lu modeli ise aynı testten 100 puan almayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir