GTA’daki CJ karakteri hakkında bilmediğiniz ilginç detaylar

GTA serisi dediğimizde aklımıza gelen önemli oyunlardan birisi San Andreas, karakter ise Carl ‘CJ’ Johnson oluyor. Oyun içerisinde ya da serinin farklı yapımlarında karakterle alakalı birçok bilinmeyen bilgi yer alıyor. Bunlardan bazıları gizli yerlere giderek bulunurken, bazıları da hikaye içerisinde keşfediliyor.


2021 yılının en çok beklenen devam oyunları

2021 yılının en çok beklenen devam oyunları

Bu yıl içerisinde birçok oyun serisinin devam oyunları piyasaya sürülecek. Aralarında Far Cry 6’nın da bulunduğu birçok oyun yer alıyor.

Metro istasyonundaki grafiti

GTA IV Liberty City‘de bulunan Bohan Metro İstasyonu‘nda bir duvar yazısı yer alıyor. Graffiti üzerinde GTA III ana karakteri Claude ve Vice City‘den Tommy Vercetti‘nin isimleri görünüyor. CJ’in ismi olan Carl, ‘RIP‘ yazan yerin sağında, ‘mo blood‘ yazan yerin ise hemen üzerinde bulunuyor. Rockstar gizli yazının GTA için bir yeni bir dönemin başlangıcına işaret ettiğini söylese de henüz durumun böyle olup olmadığı bilinmiyor.

GTA CJ karakteri hakkında bilmediğiniz şeyler 1

CJ iki GTA III karakterinin yanında çalıştı

CJ Las Venturas‘da bulunduğu süre boyunca GTA III karakteri mafya babası Salvatore Leone için çalışmıştı. Aynı zamanda Liberty City‘de yaşarken farklı bir GTA III oyuncusu Salvatore Leone‘nin oğlu Joey için de çalıştı. Joey GTA III’de tamirci olarak çalıştığı bir garaj işletiyordu. Ancak işlerinde pek dürüst davranmıyordu. CJ, Salvatore ile ilk kez tanıştığında Joey için araba çaldığını açıklıyor.

GTA CJ karakteri hakkında bilmediğiniz şeyler 2

Karakter davranışını etkileyen özellikler

San Andreas çekim, dayanıklılık, sürüş, kas, yağ ve cinsel çekicilik gibi RPG istatistik sistemini tanıtan ilk oyunlardan olmuştu. Bu değişkenler CJ’in yaptığı şakaları ve söylediği birtakım sözleri etkiliyor. Örneğin CJ’yi şişmanlatırsanız daha yavaş bir hale gelecektir. Bu da onu bazı görevlerden alıkoyuyor. Ayrıca bazı şişman şakaları yapmasına da olanak tanıyor. CJ düşük sürüş seviyesine sahipse, geriye doğru sürerken karakter arkasına bakıyor. Sürüş seviyeniz yüksekse CJ dikiz aynasına bakmaya başlıyor.

GTA CJ karakteri hakkında bilmediğiniz şeyler 3

CJ’in ahlaki değerleri

Tommy ve Claude‘nin aksine CJ’in daha iyi bir ahlak anlayışı var. Karakter oyunda işlediği bazı cinayetlerden pişmanlık duyuyor. Big Smoke‘un ölümünden sonra Carl’ın “Lanet olsun adamım… Ne gereksiz” dediği de dikkatlerden kaçmıyor. Smoke’un ona ihanet etmesine ve kökleri olan Grove Street‘e sırtını dönmesine rağmen hala onu bir arkadaş olarak görüyor. Benzer bir örnek Ryder öldüğünde de ortaya çıkıyor.

CJ’e sunulan birçok özelleştirme seçeneği

Birçok oyun, karakterlerin yalnızca kıyafetlerini, saç modellerini ve dövmelerini özelleştirmelerine izin verirken, San Andreas‘ta durum oldukça genişti. Yapımda fitness gibi eylemler gerçekleştirerek CJ‘in vücut tipi değiştirilebiliyordu. Örneğin spor salonuna giderek oyuncuyu kaslı hale getirebilirsiniz ya da çok yemek yedirerek şişmanlatabilirsiniz.

Peki ya sizin bu listeye dahil edebileceğiniz CJ (Carl Johnson) ile ilgili ilginç bir bilgi var mı? Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir