GTA Online remastered sürümü için özel içerik müjdesi!

2013 yılında çıkan GTA 5, bugüne kadar makyajlanmalarla günümüzden geri kalmayan bir oyun oldu. PlayStation 5 ve Xbox Series konsolları duyurulduğunda da oyunun makyajlanmaya ihtiyacı vardı. Bu talebe cevap olarak geliştirilen GTA Online remastered sürümü ile ilgili yeni bir müjde verildi.


Epic Games, 57 TL’lik iki oyunu ücretsiz yapacak

Epic Games, 57 TL’lik iki oyunu ücretsiz yapacak

Epic Games Store bu hafta 57 TL değerindeki Defense Grid: The Awakening ve Verdun adlı oyunları ücretsiz olarak yayınlayacak.

GTA Online remastered, özel içeriklerle gelecek

Oyunun yapımcısı Rockstar Games, GTA 5’in PS5 ve Xbox Series X|S için yeniden harmanlanan sürümünde yeni içerikler olacağını söylemişti. Şirketten yeni gelen açıklamaya göre vaat edilen yeni içerikler GTA Online için de geçerli olacak. Online modu, diğer nesil konsollara göre daha farklı içeriklerle karşımıza çıkacak.

gta 5 remastered
GTA 5

GTA 5, PC tarafında hala küçümsenemeyecek derecede ağır bir oyun. Oyunun yeni nesil konsolların potansiyelini nasıl değerlendireceğini merak ediyoruz. Elbette oyun baştan aşağı değişmeyecek olsa bile grafiksel gelişimin beraberinde bazı özel içerikleri de bekliyoruz.

Şu an yeni nesil konsol sahipleri, önceki nesil bazlı geliştirilen GTA 5’i geriye uyumluluk sayesinde oynayabiliyor. GTA 5’in yeni nesil remastered sürümü çıktığında bu sürüme yükseltmenin ücretli mi ücretsiz mi olacağı ise gizemini koruyor.

Yeni nesil konsollarda arabalar daha hızlı olacak

Yeni nesil konsollarda kullanılan SSD’ler, eski nesildeki HDD’lere göre kat kat hızlı olduğu için oyuncuya daha fazla içerik sunulabiliyor. Eğer GTA 5’in PS4 sürümünde çok hızlı bir araç olsaydı muhtemelen PS4’teki disk, dokuları yüklemeye yetişemeyecekti. PS5 ve Xbox Series’ın hızlı disklere sahip olması, daha hızlı araçların oyuna eklenebilmesinin önünü açacak.

PlayStation 5’te kullanılan SSD (depolama birimi)

GTA Online’ın güncelleme içeriklerinin en büyük iddiası genelde araçlar oluyor. Rockstar, GTA Online remastered için yeni içerikler kastederken yeni ve hızlı arabaların eklenmesini de kastetmiş olmalı.

“GTA Online oynandığı sürece GTA 6 gelmeyecek”

gta 6
Gerçek oyun görseli değildir

Pek çok oyuncunun görüşü bu yönde. Zira GTA Online hala milyonlar tarafından oynanıyor ve sıkça güncelleniyor. Rockstar, ilk çıkışından 8 seneye yakın geçen bu oyununu fişini çekmek yerine online içeriklerini güncelliyor. Bazılarımız GTA 6’yı dört gözle beklese de GTA Online popüler olduğu sürece GTA 6’nın çıkması ticari olarak doğru bir hamle olmayacak.

GTA 6’nın ne zaman geleceği şu an için bilinmiyor. GTA 5 & Online remastered sürümü ise 11 Kasım’da satışa çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir