Google Meet Android sürümüne beklenen özellik geldi

Zoom ve Skype gibi video konferans uygulamaları ile ciddi rekabet içinde olan Google Meet, geçtiğimiz yıl web sürümüne getirdiği bir özelliğin artık Android sürümü için de kullanılabilir olduğunu duyurdu. Android kullanıcılarının uzun süredir beklediği bu özellik sayesinde kullanıcılar artık konferans görüşmelerinde arka planı diledikleri gibi özelleştirebilecek.


Google bir uygulamasının daha fişini çekti

Google bir uygulamasının daha fişini çekti

Google bir projenin daha fişini çekti. Şirketin sorunlarla boğuşan ve performansıyla eleştirilen Measure uygulaması sonlandırıldı.

Arka plan seçenekleri ilk etapta sınırlı olacak

Gelen yeni özellik sayesinde kullanıcılar arka planlarını rahatlıkla değiştirebilecek. Kullanıcılar dilerse uygulamanın sunduğu arka plan seçeneklerinin yanı sıra istedikleri görseli arka plan olarak kullanma imkanına sahip olacak. Ancak bu seçenekler ilk başta varsayılan arka planlar ile sınırlı olacak. Seçenekler özellik kullanıma girdikten sonra artacak. Diğer yandan, Android kullanıcıları artık arka planı iki farklı şekilde bulanıklaştırabilecek.

Google yeni özelliğin getirilmesi ile yaptığı açıklamada: ” Toplantıda arka planını bulanıklaştırma veya değiştirme özelliğine sahip olmak, kişiliğinizi daha fazla göstermenize veya tercihiniz buysa çevrenizi gizlemenize yardımcı olabilir. ” ifadelerini kullandı.

Google Meet Android sürümüne gelen arka plan özelleştirme özelliği, bugünden itibaren kullanıma açılıyor. Diğer yandan, önümüzdeki haftalarda ise ilk etapta sınırlı olması beklenen arka plan seçenekleri tamamen genişletilecek. Bunun yanı sıra Google Meet web kullanıcıları ise bundan sonra arka planlarında normal görseller yerine video ekleyebilecek.

Google’ın açıklamasının ardından merak edilen bir diğer konu da özelliğin iOS için ne zaman geleceği oldu. Ancak şu an için iOS sürümü ile ilgili net bir bilgi elimizde yok. Ancak gelen bilgiler, özelliği önümüzdeki haftalarda iOS için de geleceği yönünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir