ASELSAN, Radar Sistemi Projesi için imzayı attı

ASELSAN (Askerî Elektronik Sanayi), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla yeni bir duyuruyu paylaştı. Buna göre savunma sanayi şirketi, yeni Radar Sistemi Projesi için sözleşme imzaladı. Sözleşme, Savunma Sanayi Başkanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nca desteklenen şirketin arasında yapıldı. Böylece yeni radar projesi için ilk büyük adımlar atıldı.


Aselsan’ın SİHA kamerası CATS hafifledi

Aselsan’ın SİHA kamerası CATS hafifledi

Aselsan tarafından geliştirilen, SİHA’larda gözetleme ve hedefleme amacıyla kullanılan CATS kamerası hafifletilerek 55 kilograma kadar geldi.

SSB ile ASELSAN arasındaki anlaşmanın ayrıntıları

Görüşmelerin sonucunda taraflar Mobil Kule ve Mobil Alçak İrtifa Hava Trafik Radar Sistemi Projesi‘ni imzaladı. Şirket, açıklamasında projenin maliyetini de aktardı.

ASELSAN
ASELSAN’ın Mobil hava trafik kontrol kulesi

Şirketin yaptığı açıklamada, “ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında Mobil Kule ve Mobil Alçak İrtifa Hava Trafik Radar Sistemi Projesi ile ilgili olarak toplam bedeli 52 milyon ABD Doları ve 115 milyon TL tutarında bir sözleşme imzalanmıştır.” ifadeleri yer aldı.

Açıklamasının devamında ise şirket teslimat tarihleri hakkında bilgi verdi. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2026-2027 yılları arasında yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir