Army of the Dead 2 geliyor: İşte ilk bilgiler

Netflix tarafından yayımlanan 2021 2. Çeyrek raporlarına göre 75 milyon izlenerek platformun en popüler içeriği olan Army of the Dead filminin devamı geliyor. Zack Snyder, eşi Deborah Snyder ve ortakları Wesley Coller tarafından kurulan yapım şirketi Stone Quarry Productions ile Netflix arasında anlaşma imzalandı. Army of the Dead 2 için karar verildi.

Hatırlatmak gerekirse, yaklaşık 90 milyon dolarlık bütçeyle çekilen Army of the Dead (Ölüler Ordusu) ilk etapta ABD’de sinema salonlarında gösterime girmişti. Dijital yayın haklarının Netflix’e satılmasıyla beraber aynı anda 190 ülkeye açılmış oldu.


Netflix, en çok izlenen 10 orijinal içeriğini açıkladı

Netflix, en çok izlenen 10 orijinal içeriğini açıkladı

2021’in 2. çeyreğine ilişkin kullanıcı raporunu yayınlayan Netflix, aynı zamanda platformda en çok izlenen dizi ve filmleri de açıkladı.

Army of the Dead 2 ne zaman yayınlanacak?

The Hollywood Reporter’ın haberine göre, Army of the Dead 2 filmi için henüz çok erken. Şu ana kadar ortaya çıkan tek detay; Snyder’ın senaryoyu ilk filmde de imzası bulunan Shay Hatton ile beraber yazdığı. Netflix ile Zack Snyder ortaklığında devam eden Rebel Moon filmi de hazırlık aşamasında. Prodüksiyon sürecine 2022’de başlanması beklenen film tamamlandıktan sonra Army of the Dead 2’nin çalışmaları başlayacak.

army of the dead

En az 1 yıl boyunca Army of the Dead 2 hakkında herhangi bir resmi tanıtım veya fragman görmeyi beklemiyoruz. Zira daha senaryosu dahi belli değil. Ancak tahminler, konunun ilk filmden çok fazla kopuk olmayacağı yönünde. Bu arada Army of the Dead için yapılan çalışmalar sadece bununla sınırlı değil. Filmin bu sene içinde vizyona girmesi planlanan prequel’i de mevcut. Army of Thieves ismiyle duyurulan yapımda Matthias Schweighöfer’in imzası bulunuyor.

Dizi ve filmin yanında diğer içerik türlerine ağırlık veren Netflix, Army of the Dead: Lost Vegas bir animasyon da hazırlıyor. Yayın tarihi henüz bilinmeyen dizinin kadrosunda Dave Bautista, Ella Purnell, Ana De La Reguera, Tig Notaro, Omari Hardwick yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir